Eğitim

Saman, Toprak Ahşap veya Tezek Ile Inşaat etmek.

Doğal inşaat malzemeleri ve Ekolojik inşaat konusunda profesyonellere ve amatör inşaatçılara daha fazla bilgi verebilmek için, TezekEvleri çeşitli tiplerde eğitimler öneriyor (günlük dersler, stajyerlikler, 2-günlük atölyeler veya 5-günlük atölyeler). Bu atölyeler,  ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde tasarlanarak bizim yerimizde veya sizin yerinizde düzenlenebilir.

TezekEvleri, aynı zamanda Danışmanlık gibi çok daha uzmanlaşmış ve kişiselleştirilmiş hizmetler de sunmaktadır. Detaylarını Danışmanlık sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Tek-Günlük Dersler

Tek-Günlük Dersler teorik bilgiye yoğunlaşmış olup katılımcıların belirli bir konuyu daha iyi anlamalarını sağlamak için sunum bazlı olarak verilmektedir.Bu dersler esasen daha derin bir bilgiye ihtiyaç duyan mimarları ve profesyonelleri hedeflemekle birlikte öğrenmek isteyen herkese açıktır. Ders takvimi, yıl boyunca projelerini tasarımlayan katılımcıların kapasitesini devamlı olarak artıracak şekilde düzenlenecektir.

Tek-Günlük Dersler, TezekEvlerinde ayda bir defa olarak düzenlenecektir. İstek üzerine bazı dersler tekrarlanabilir ve başka bir yerde yapılabilir.

Stajlar

Stajlar, katılımcıların gelip bir hafta süresince TezekEvleri ekibi ile birlikte çalışmasını toprak zemin veya marangozluk gibi belirli bir konu üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. Bu imkan, katılımcıların sadece çok küçük bir kısmına açıktır, çünkü böylelikle yapılacak işe tam olarak yoğunlaşabilirler, işin bütün aşamalarını tecrübe edebilirler ve o tekniğin ipuçlarını ve püf noktalarını kapabilirler.

Stajlar, belirli bir teknik konusunda daha fazla bilgi-beceri (know-how) kazanmak isteyen amatör ve profesyonelleri hedeflemektedir. İşbaşı eğitim süreci şeklinde tasarlandığı için bu stajyerlik çalışması sırasında hiç bir özel teorik ders verilmeyecektir.

Atölyeler

Işin tekniği (know-how) ve bilginin birlikte ele alındığı Atölyeler, TezekEvleri’ndeki eğitimin özüdür, Atölyelerimiz, her gün alınan teorik bilgiyi kullanmakta olduğunuz inşaat teknikleri ile kaynaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Bilgi ve tekniğin (know-how) birlikte harmanlanması işin her yönünün daha iyi hatırlanması ve hazmedilmesini sağlar.

Katılımcıların varlığı ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde Atölyelerin farklı tipleri yapılacaktır.

  • Haftasonu Atölyeleri az sayıda katılımcıya kısa süre içinde verilecek belirli bir teknik ve işler üzerinde yoğunlaşacaktır.
  • Hafta-boyu Atölyeler ise belirli bir teknik veya teknikler demetinin derinlemesine anlatılması için tasarlanmış olup katılımcılar onu ileride kendi işlerinde kullanabileceklerdir.
  • Başlangıç atölyeleri yılda bir kez düzenlenir ve 9 gün içinde farklı doğal inşaat tekniklerine tam bir bakış açısı sağlar.
X