Şerbetli Saman Atölyesi

30/06/2016

 

16 motivasyonu yüksek katilimciyla planladigimiz gibi sezonun ilk atölyesine basladik. Aradan geçen 5 günün ardindan bazi duvarlar neredeyse tamamlandi. Çati yakinda yerine konulacak ve arakati destekleyecek iç duvar yapilacak.

DSC01933

 

DSC01955

 

Banyo/Tuvalet insasinda çalisan (geçen hafta tamamlandi) egitmenler ve gönüllüler hala buradalar ve islerine muazzam bir sekilde devam ediyorlar. Herkes gösterdigimiz tekniklerle isin içinde yer aldi ve bu yüzden su an oldukça yetenekli bir insaatçi takimina sahibiz. Evin boyutlari 4x5m oldugu için atölye süresi boyunca evi bitirmeyi zor olarak görüyorduk , ama sonrasinda evi bitirebilecegimize güvenmeye baslamisken siddetli yagmur buna engel oldu.

 

 

 

Çakil çuval temellerden karkas ve çatiya ; bu atölye organize ettigimiz en çok çesitlilige sahip atölyelerden birisi. Kerpiç tugla hazirlama ve örme , serbetli saman duvarlar , siva ve bolca ahsap islerinide gördükten sonra katilimcilar burdan ayrildiklarinda kendi evlerini insa edebilme konusunda kendilerine daha fazla güvenecekler.

 

DSC01904

DSC01952DSC01943

X